Hlasový workshop Idy Kelarovej

pre každého, kto chce zažiť silu a chuť spievať

2. – 4. 7. 2022 / Košice

Previous
Next

Odbúrať strach a zlozvyky, nadýchnuť sa a spievať 

Na tento hlasový workshop sa môže prihlásiť každý, kto cíti hlbokú potrebu zaspievať si. Idin spôsob otvárania a objavovania ľudského hlasu nie je vedený záujmom o dosiahnutie technickej dokonalosti. Nie je to snaha ako krajšie, silnejšie a lepšie spievať. Workshop je otvorený pre každého, kto má chuť prejsť cez neskutočnú silu predsudkov, zvykov, zlozvykov a hlavne strachu, ktorý nám bráni v tom, nadýchnuť sa, otvoriť sa a spievať. Každý má možnosť si na workshopoch zaspievať a inšpirovať sa jej  filozofiou. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť, poznanie tridsaťročnej intenzívnej práce s ľuďmi a ľudským hlasom, ktorým Ida zasvätila svoj život.

lectors

Ida KELAROVÁ CZ, voice
Desidrius DUŽDA CZ, klávesy, spev

 

when and where

2. – 4. 7. 2022

Štátna filharmónia Košice / Malá sála

for whom

Ida Kelarova's workshop for anyone who wants to learn to sing (študenti umeleckých skôl aj všeobecná verejnosť), pre každého, kto sa chce zbaviť trémy a nezdravej sebakritiky

 

cena 

Ida KELAROVÁ "Anyone can sing" / 2. – 4. 7. 2022 / 2,5 days
– students of arts schools: 80 EUR
– general public: 150 EUR

 

 

harmonogram 

Saturday 2. 7. 2022
17.00 – 17.45
REGISTRÁCIA
18.00 – 20.00
Dom umenia – Štátna filharmónia Košice, S4

Sunday 3. 7. 2022
11.00 – 14.00
-prestávka-
16.00 – 18.00
Dom umenia – Štátna filharmónia Košice, Malá sála

Monday 4. 7. 2022
10.00 – 14.00

Dom umenia – Štátna filharmónia Košice, Malá sála

 

place

State Philharmonic Kosice, Moyzesova 66, Košice

 

materiály na workshop

dostanete od nás pri registrácii

 

pasívna účasť na majstrovských kurzoch

pre všetkých účastníkov hlasového workshopu s Idou Kelarovou dávame do pozornosti možnosť navštíviť majstrovské kurzy pre študentov hudby s renomovanými lektormi.

Sledovať lektorov pri výučbe priamo so žiakmi je veľmi inšpiratívna skúsenosť aj pre „neumelcov“.

Kurzy sa budú konať na Konzervatóriu Timonova 2, viac informácií o rozvrhu nájdete TU.

 

strava

Prihlásení účastníci majú an option to order meals (obedy a večer) počas trvania kurzov. Informácie zasielame mailom.

linky

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

„Rómska hudba a kultúra sú živé. Piesne sprevádzajú človeka celým jeho životom. Rómske piesne majú kúzelnú moc. Sú skvostom rómskej kultúry. Prejavuje sa v nich srdce, duša a povaha človeka, celého ľudu.“ (I. Kelarová)

Neprehliadnuteľná osobnosť európskej hudobnej scény. I. Kelarová študovala na Janáčkovom Konzervatóriu v Brne hru na violončele a klavíri. Po štúdiu získala cenné skúsenosti ako herečka a speváčka v Divadle na provázku v Brne. I. Kelarová verí, že hudba je tu preto, aby nám pomohla zahojiť každodenné rany na duši. Je to práve ona, ktorá dokáže v človeku vzbudiť svojim spevom silné emócie. V jej duši sa snúbi spontánna tvorivá sila, intenzívna rómska láska (po otcovi), hlboký zmysel pre kultúrne dedičstvo a cieľavedomá pracovitosť zdedená z českej polovice rodiny (po mame). Speváčka, muzikantka, zbormajsterka, hudobná aranžérka a producentka vychádza vo svojej hudobnej praxi zo skúseností, ktoré získala vďaka svojmu pôsobeniu vo Veľkej Británii, Dánsku a Nórsku, kde do roku 1994 žila. V roku 1995 sa vrátila do Česka a založila unikátnu Medzinárodnú školu pre ľudský hlas (International School fo Human Voice). I. Kelarová vo svojej škole jedinečným spôsobom kultivuje spev svojich študentov a účastníkov seminárov. Je presvedčená, že každý človek má mať možnosť prejaviť svoj hlas v jeho prirodzenej podobe. Stačí sa len zbaviť ostychu a predsudkov. Ako sama hovorí:              „… život je predsa tiež plný rôznych tónov“. V súčasnosti I. Kelarová pôsobí v hudobnej skupine Jazz Famelija, ktorú vedie spoločne so svojim mužom Deziderom „Dežom“ Duždom. V tejto formácii kapela vydala úspešne prijaté albumy (Aven Bachtale!,  Šunen Savore). Kelarová a Dužda radi vo svojej skupine spájajú zdanlivo nespojiteľné: profesionálov, amatérov a rôzne hudobné žánre. Rovnaký elán venuje I. Kelarová talentovaným rómskym deťom a mládeži, ktoré podporuje v ich hudobnej a speváckej tvorbe prostredníctvom združenia Miret.

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

more information: info@konvergencie.sk

partners

Vzdelávacie aktivity o.z. Konvergencie sú realizované s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP. 
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

www.eeagrants.sk

Supported using public funds by the Slovak Arts Council.

Partners: Conservatory Kosice and State Philharmonic Kosice.

We thank other partners and media partners.