Konvergenčný tím

should you wish to get in touch with any of us, please email us on info@konvergencie or send us a message on Facebook Messenger Facebook Messenger

Jozef Lupták

festival director
The heart of the festival in every meaning of this word. His name is synonymous with the pulsing life of chamber music in different cities in Slovakia. A caring cellist who grants his cello with travel around Europe, America and New Zealand, as well as wellness stays at Master Classes in Slovakia or Italy. In addition to his musical journies he works at the festival all year around and his cordial approach kindly fills Konvergencie / The Convergence with the best kind of humanity.

Lea Majerčáková

general manager
Incredibly capable and practical executive force, who never fails to surprise thanks to her ideas and their implementation. Many have tried to name what makes her the most organised manager with such a fantastic move to the goal with almost zero chance of not scoring, but so far nobody has been able quite put a finger on it. Because to think of every detail, whilst beautifully raising two little sons and to shine wherever she enters, only a legend like Lea knows.

Andrej Šuba

dramaturgist
A musicologist, an excellent expert who writes engaging and concise texts. And sometimes he even manages it on time. However, he also has many practical uses, such as hosting press conferences or presenting pre-concert talks about music. In the evenings, instead of playing puzzle, he is creating festival dramaturgy and he is repeatidly fulfilling his dreams by presenting world-class music projects in the domestic district.

Zuzana Číčelová

graphic designer
When you see Konvergencie / The Convergence, it is thanks to Zuzka. All the visuals that meet the eye passed through her hands. She works hard like a bee and hides her keen eagle's eye behind an incredibly delicate look. It is very disarming to see her modesty and dedication to work and every communication with her is a delight. And as recent years have shown, she has become a grafic icon worth following. In her free time she enjoys going to concerts and sticking Konvergencie letters on selected stages.

mária hejtmánková

PR manager
S konvergenčným tímom prežila už dva festivaly. Rada roky komunikuje s médiami a vysvetľuje im prečo je program, ktorý kultúrna scéna produkuje taký výnimočný a úžasný. Majka sa zároveň dokáže pre projekt nadchnúť do hĺbky a jej nákazlivá radostná energia posúva všetky zásadné a podstatné informácie novinárom aj s vlnou nadšenia a lásky k špičkovému umeniu.

Ivica Horáková

produkcia a podcasterka
She ensures flexible and smooth transport, accommodation, well-being and comfort for the artists in their temporary Convergence family. She loves working with a team and being useful makes her very happy. She is constantly looking for that fine line between humor and life and she very often struggles to find it. She is not too worried though, because she knows that the answer to almost anything can be found in a well-prepared spreadsheet. And because she likes to work well, when it comes to well-prepared spreadsheets she is not only top class but also ours.

Ivana Schwarz

pr manažérka a produkcia kurzov
Promo festivalu je jej parketou, komunikácia s médiami a partnermi je jej silnou stránkou, rovnako ako produkčné šikovnosti, ktorými festival obohacuje. Tajomstvo šťastného života je ukryté vo vzťahoch, preto jej kontakty a radostné stretnutia zapĺňajú kalendár. Nenechajte sa zmiasť temným priezviskom, ak sa vám ju nepodarí rozosmiať, prichádzate o veľa, krajší úsmev nenájdete, aj keď toho času ho venuje najmä svojmu bábätku.

Ema Lucká

produkcia a produktoví partneri
Typická multifunkčná žena, ktorých je vo svete ako šafranu. Produkčne rozhľadená tatranka s optimistickým prístupom k tragickým scenárom vyrieši každý problém a prinesie vejár zaujímavých alternatív a riešení. Perfektne koordinuje neskoordinovateľné ľudské sily a v nestráženej chvíli dokonca skultúrňuje účinkujúcim šatne a zabezpečí teplú večeru celému tímu na počkanie. Navyše, Ema je už aj mama.

rút cimermanová

produkčná spojka v banskej bystrici
Už je to niekoľko rokov, čo sa rozhodla svoj život orientovať do Banskej Bystrice, preto musia tíšiť divákov šuchotajúcich cukríkmi počas koncertu ostatní členovia teamu, no ak máte talent hodný rozvoja, iste s Rút do kontaktu prídete. Aj naďalej nám totiž ochotne pomáha pri organizácii našich podujatí.

Alžbeta Lapšanská

production
Betka je najnovšou posilou konvergenčného tímu a od prvej chvíle sa svojich úloh zdedených od mamy Emy zhostila s istotou, ochotou a najmä vzácnou spoľahlivosťou. Dôsledne a dôkladne kladne vybavuje všetky produkčné nástrahy a s ladnosťou vyniká prehľadnosťou v komunikácii s partnermi festivalu a členmi a členkami tímu.

Braňo Lelák

production
V Braňovi sme našli od dobrovoľného pomocníka cez šikovného manipulanta až po plnohodnotného člena produkčného tímu človeka, ktorý k nám patrí. Na pódiu Konvergencií stál už nesmierne veľakrát a poznáte ho ako šikovného „muža v čiernom“, ktorý presne vie, kam patrí klavír a kam stojan. Konvergencie mu pomohli vytvoriť si vzťah ku káve a popri festivale je najmä výborným učiteľom na ZUŠ.

Juraj smeja

production
"Turbi" je vynikajúci logista, pokojný predajca festivalového merchu a oddaný sťahovák. Kto neprenášal festival denne z miesta na miesto nepochopí, aká výzva to je. Konvergencie to chápu a sú mu za to hlboko vďačné.

Pavlína bulková

production
Pavlína, jedna z najnovších posíl nášho tímu, je ako správna učiteľka vybavená trpezlivosťou, zvedavosťou a okrem toho aj šikovnosťou a širokým úsmevom. Prepisovanie textov a vypĺňanie tlačív je pre ňu po dni s 25 deťmi vítaným relaxom, rovnako ako prítomnosť na koncertoch či sprevádzanie zahraničných umelcov.

Naike škorecová

stážistka
Naike sa k nám nahlásila na vysokoškolskú stáž, ktorú pravidelne predlžuje a rozširuje do ďalšej spolupráce. My to vítame, pretože nám pomáha s agendou, ktorú nestíhame a pre Naike je to základ do jej budúceho života hudobnej manažérky.

náš dlhoročný technický tím „martin“:
martin kupčo, showservice – osvetlenie / martin čema, cobra sound – ozvučenie / martin michelčík, filma – kamery a streamy

celoročná podpora a spolupráca
naše rodiny, podpora / Dušan Godár, archív / dušan vávra, e-shop / john minahane, preklady / zsolt szabó, ladenie klavírov / a mnohí ďalší

náš dobrovoľnícky skalný tím
daniela ciesarová, nikoletta sahlin, natália verešová, julia roshko, alica sedláková, emma butler, eli luptáková, rachel grexová

//

ak sa k nám chcete pridať, ozvite sa nám na info@konvergencie.sk

Partners