Jozef Lupták, riaditeľ festivalu

Srdce festivalu vo všetkých významoch tohto slova. Jeho meno je synonymom pulzujúceho života komornej hudby v rôznych mestách Slovenska. Starostlivý violončelista dopraje svojmu violončelu cestovanie po Európe, Amerike, či Novom Zélande, aj wellness pobyty na Majstrovských kurzoch na Slovensku, či v Taliansku. Popri hudobných cestách celoročne pracuje na festivale a jeho srdečný prístup láskavo plní Konvergencie tou najlepšou človečinou.

Lea Majerčáková, hlavná manažérka

Neuveriteľne schopná a praktická výkonná sila, ktorá svojimi nápadmi a ich realizáciou neúnavne ohuruje. Už mnohí sa pokúsili pomenovať, čo z nej robí tú najorganizovanejšiu manažérku s takým fantastickým ťahom na bránku s takmer nulovou šancou nedotiahnutia strely do víťazného cieľa, no zatiaľ sa to nikomu nepodarilo dostatočne presne vystihnúť. Pretože myslieť na všetko, prekrásne vychovávať dvoch malých synov a žiariť kam vstúpi, to vie len legenda, akou Lea je.

Zuzana Číčelová, grafička

Keď vidíte Konvergencie, je to vďaka Zuzke. Všetky okom viditeľné vizuály prešli jej rukami. Pracuje pilne ako včielka a jej bystrý orlí zrak schováva za neuveriteľne jemný pohľad. Pokora a nasadenie s akými pracuje sú odzbrojujúce a každá komunikácia s ňou je veľkou radosťou. A ako ukázali posledné roky, stáva sa grafickou ikonou hodnou nasledovania. Vo voľnom čase rada chodí na koncerty a lepí písmenká Konvergencií na vybrané pódiá.

Andrej Šuba, dramaturg

Muzikológ, výborný odborník, ktorý píše pútavé, no najmä výstižné texty. A dokonca z času na čas aj načas. Má však aj mnoho ďalších, praktických spôsobov využitia ako napríklad moderovanie tlačových konferencií, či uvádzanie Predkoncertných rozhovorov o hudbe. Po večeroch skladá miesto puzzle festivalovú dramaturgiu a opakovane si plní sny uvádzaním projektov svetovej hudobnej špičky v domácom revíre.

Ivica Horáková, produkcia

Zabezpečuje flexibilne a promptne hladký prevoz, prichýlenie, pohodu a komfort umelcov v ich prechodnej konvergenčnej rodine. Najradšej pracuje v tíme a úplne najšťastnejšia je, keď je užitočná. Neustále hľadá hranicu medzi humorom a životom a veľmi často ju nevie nájsť. Zbytočne si hlavu neláme, pretože vie, že odpoveďou na všetko je dobre vypracovaná tabuľka. A keďže rada dobre pracuje, v organizačných prehľadných tabuľkách je svetová a naša. 

Ivana Schwarz, PR manažérka

Promo festivalu je jej parketou, komunikácia s médiami a partnermi je jej silnou stránkou, rovnako ako produkčné šikovnosti, ktorými festival obohacuje. Tajomstvo šťastného života je ukryté vo vzťahoch, preto jej  kontakty a radostné stretnutia zapĺňajú kalendár. Nenechajte sa zmiasť temným priezviskom, ak sa vám ju nepodarí rozosmiať, prichádzate o veľa, krajší úsmev nenájdete.

Ema Garajová, produkcia

Typická multifunkčná žena, ktorých je vo svete ako šafranu. Produkčne rozhľadená tatranka s optimistickým prístupom k tragickým scenárom vyrieši každý problém a prinesie vejár zaujímavých alternatív a riešení. Je čerstvým vánkom do plachiet festivalu a jej nápady a zápal pre prácu s kvapkou humoru sú pravdepodobne už jej diagnózou. Perfektne koordinuje neskoordinovateľné ľudské sily a v nestráženej chvíli dokonca skultúrňuje účinkujúcim šatne. Áno, aj v Rozhlase to zvládla. Vidíte? Je kúzelná!

Rút Cimermanová, Masterclass organizátorka

Už je to niekoľko rokov, čo sa rozhodla svoj život orientovať do Banskej Bystrice, preto musia tíšiť divákov šuchotajúcich cukríkmi počas koncertu ostatní členovia teamu, no ak máte talent hodný rozvoja, iste s Rút do kontaktu prídete. Aj naďalej totiž zabezpečuje hladký a profesionálny priebeh našich masterclasses s významnými hudobníkmi sveta v rámci celého Slovenska. Len tie jej oči nám chýbajú!

Adrian Rajter, dramaturgia

Tichý, no výrazný tieňový hráč, teda vlastne vymýšľač programu Konvergencií. Málokedy prichádza fyzicky na tímové stretnutia, no jeho stopa v hudobnom toku festivalu je nezmazateľná a nepopierateľná. Jeho ucho v kombinácii s fantastickou pamäťou, muzikologickými a jazykovými zručnosťami sú úžasným pokladom, ktorý náš festivalový tím skrýva.