Majstrovský kurz / Isabelle van Keulen (NL), husle, viola

25/09/2023

Bratislava

Pozývame vás na majstrovský kurz so svetovo uznávanou, všestrannou holandskou huslistkou Isabelle van Keulen, ktorá patrí medzi najinšpirujúcejšie osobnosti sveta klasickej hudby. S rovnakým majstrovstvom, energiou a vášňou ovláda aj hru na viole a obidva nástroje dokáže skombinovať v rámci jedného koncertu. Už počas štúdia na prestížnom amsterdamskom Konzervatóriu vyhrala medzinárodnú súťaž Eurovision Young Musican of The Year, ktorú sledovali milióny divákov v celej Európe. Príďte si zdokonaliť svoju hru a naučiť sa niečo nové! Na majstrovský kurz sa môžete prihlásiť zadarmo.

 

when and where

  • 25. 9. 2023 / PONDELOK / 10:00 – 13:00

  • Štátne Konzervatórium / Tolstého 11, Bratislava / Koncertná sála Eugena Suchoňa

for whom

  • Majstrovský kurz je určený pre študentov umeleckých škôl – Konzervatórií a hudobných akadémií, ale aj verejnosti (pasívna účasť). 

  • Počet aktívnych účastníkov: max. 3 
  •  
    Je potrebné si zabezpečiť vlastných korepetítorov.
  • Počet pasívnych účastníkov: neobmedzený

application 

  • prihlásenie pre aktívnych aj pasívnych participantov je potrebné cez online formulár do 15. 9. 2023
  • Účasť je bezplatná vďaka podpore partnerov, pretože #posúvamehudbuďalej
 

lektor

Isabelle VAN KEULEN (NL)

husle, viola

holandská huslistka, ktorá s rovnakým majstrovstvom, energiou a vášňou ovláda aj violu a obidva nástroje dokáže skombinovať v rámci jedného koncertu. Povesť všestrannej hudobníčky potvrdzuje aj ako líderka Isabelle van Keulen Ensemble, ktorý sa venuje hudbe Astora Piazzollu. Recenzent britského denníka The Guardian v prejave charizmatickej hudobníčky vyzdvihol hudobnú inteligenciu, sýty zvuk, cit a jej hru celkovo opísal ako magickú. Isabelle van Keulen už počas štúdia na prestížnom amsterdamskom Konzervatóriu vyhrala medzinárodnú súťaž Eurovision Young Musican of The Year, ktorú sledovali milióny divákov v celej Európe. Ako sólistka účinkovala s prestížnymi orchestrami ako Royal Concertgebouw Orchestra, Berlínska filharmónia alebo NHK Symphony Orchestra Tokyo. Viac než dve dekády trvá jej spolupráca so známym holandským klaviristom Ronaldom Brautigamom, koncertuje a vedie Nórsky komorný orchester a je zakladateľkou Festivalu komornej hudby v holandskom Delfte. V rokoch 1997 až 2006 bola jeho umeleckou riaditeľkou. V jej repertoári sú rovnako zastúpené diela klasických majstrov i skladateľov 20. a 21. storočia (H. Dutilleux, J. Adams, L. Auerbach, O. Knussen, B. Dean). Viacerí z nich jej dedikovali svoje husľové koncerty (Theo Loevendie, Erkki-Sven Tüür). Spropagovala tiež diela Colina Matthewsa, koncerty Křeneka, Petterssona a Busoniho. Na konte má množstvo nahrávok: Husľový koncert Albana Berga, sonáty Straussa, kompletné sonáty Prokofieva a Beethovena. Od roku 2012 pôsobí ako profesorka hudby v Luzerne, kde vyučuje komornú hudbu a hru na husliach a viole.

prihlasovanie do: 15. 9. 2023

more information: info@konvergencie.sk

partners

Medzinárodné majstrovské kurzy sú realizované s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP. 
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

www.eeagrants.sk

Festival Konvergencie 2023 z verejných zdrojov podporil Slovak Arts Council.

Partnerom Majstrovského kurzu je Štátne Konzervatórium Bratislava.

We thank other partners and media partners.