Ďalší hlasový workshop Idy Kelarovej

Poď si vyspievať emócie do čarovného prostredia zámku v Smoleniciach!

25. – 26. 10. 2023

Previous slide
Next slide

Odbúrať strach a zlozvyky, nadýchnuť sa a spievať 

Poď si vyspievať emócie s Idou Kelarovou do čarovného prostredia zámku v Smoleniciach!

O tom, že „každý vie spievať“ sme sa s Idou a vyše 25 účastníkmi presvedčili už minulý rok v v Košiciach. Preto sme pripravili ďalší dvojdňový workshop, ktorý je pre každého, kto chce spievať – bez ohľadu na jeho skúsenosti. Podujatie je pre každého – neskúsených a hanblivých, ale i spevákov-profesionálov. Hlasový workshop „Každý umí zpívat“ sa uskutoční 25.-26. októbra 2023 na Smolenickom zámku.

Spôsob otvárania a objavovania ľudského hlasu Idy Kelarovej nie je vedený záujmom o dosiahnutie technickej dokonalosti. Nie je to snaha ako krajšie, silnejšie a lepšie spievať. Workshop je otvorený pre každého, kto má chuť prejsť cez neskutočnú silu predsudkov, zvykov, zlozvykov a hlavne strachom, ktorý nám bráni v tom, nadýchnuť sa, otvoriť sa a spievať. Ida spolu so svojím manželom Deziderom Duždom a mladými pomocníkmi prostredníctvom emotívnych rómskych piesní vytvára priestor všetkým bez rozdielu.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť, poznanie tridsaťročnej intenzívnej práce s ľuďmi a ľudským hlasom, ktorým Ida Kelarová zasvätila svoj život. Na tento hlasový workshop sa môže prihlásiť každý, kto cíti hlbokú potrebu zaspievať si. Pozor, počet miest je limitovaný, termín pre prihlásenie je 30. 9. 2023.

lektori

Ida KELAROVÁ CZ, spev
Desidrius DUŽDA CZ, klávesy, spev

 

kedy a kde

25. – 26. 10. 2023

Smolenický zámok
len 80 km od Bratislavy (https://smolenickyzamok.sav.sk)

pre koho

kurz Idy Kelarovej pre každého, kto sa chce naučiť spievať (študenti umeleckých skôl aj všeobecná verejnosť), pre každého, kto sa chce zbaviť trémy a nezdravej sebakritiky

pre každého, kto má chuť prejsť cez neskutočnú silu predsudkov, zvykov, zlozvykov a hlavne strachom, ktorý nám bráni v tom, nadýchnuť sa, otvoriť sa a spievať. Ida spolu so svojím manželom Deziderom Duždom a mladými pomocníkmi prostredníctvom emotívnych rómskych piesní vytvára priestor všetkým bez rozdielu.

 

 

cena 

Celková cena kurzu vrátane poplatku za kurz, stravy (plná penzia), ubytovania a občerstvenia sa bude pohybovať nasledovne: 

295 EUR – cena s jednolôžkovou izbou 
260 EUR – cena s dvojlôžkovou izbou 
245 EUR – cena s trojlôžkovou izbou 
200 EUR – cena študent alebo dieťa 15 – 18 rokov 

Pozn.: Ubytovanie i strava sú zabezpečené priamo na Smolenickom zámku. Pre účastníkov bude k dispozícii v prípade potreby aj špeciálna strava.

 

predbežný harmonogram 

25.10. 2023, streda
9.00 – 9.45 – príchod, registrácia
10.00 – 12.30 – workshop 1
spoločný obed
15.00 – 18.00 – workshop 2
večera, spoločný alebo individuálny program

26.10. 2023, štvrtok
raňajky
10.00 – 12.30 – workshop 1
spoločný obed
15.00 – 18.00 – workshop 2
18.00 – záverečné verejné vystúpenie účastníkov workshopu
večera, odchod

 

miesto konania

Smolenický zámok, len 80 km od Bratislavy (https://smolenickyzamok.sav.sk)

 

materiály na workshop

dostanete od nás pri registrácii

 

linky

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

„Rómska hudba a kultúra sú živé. Piesne sprevádzajú človeka celým jeho životom. Rómske piesne majú kúzelnú moc. Sú skvostom rómskej kultúry. Prejavuje sa v nich srdce, duša a povaha človeka, celého ľudu.“ (I. Kelarová)

Neprehliadnuteľná osobnosť európskej hudobnej scény. I. Kelarová študovala na Janáčkovom Konzervatóriu v Brne hru na violončele a klavíri. Po štúdiu získala cenné skúsenosti ako herečka a speváčka v Divadle na provázku v Brne. I. Kelarová verí, že hudba je tu preto, aby nám pomohla zahojiť každodenné rany na duši. Je to práve ona, ktorá dokáže v človeku vzbudiť svojim spevom silné emócie. V jej duši sa snúbi spontánna tvorivá sila, intenzívna rómska láska (po otcovi), hlboký zmysel pre kultúrne dedičstvo a cieľavedomá pracovitosť zdedená z českej polovice rodiny (po mame). Speváčka, muzikantka, zbormajsterka, hudobná aranžérka a producentka vychádza vo svojej hudobnej praxi zo skúseností, ktoré získala vďaka svojmu pôsobeniu vo Veľkej Británii, Dánsku a Nórsku, kde do roku 1994 žila. V roku 1995 sa vrátila do Česka a založila unikátnu Medzinárodnú školu pre ľudský hlas (International School fo Human Voice). I. Kelarová vo svojej škole jedinečným spôsobom kultivuje spev svojich študentov a účastníkov seminárov. Je presvedčená, že každý človek má mať možnosť prejaviť svoj hlas v jeho prirodzenej podobe. Stačí sa len zbaviť ostychu a predsudkov. Ako sama hovorí:              „… život je predsa tiež plný rôznych tónov“. V súčasnosti I. Kelarová pôsobí v hudobnej skupine Jazz Famelija, ktorú vedie spoločne so svojim mužom Deziderom „Dežom“ Duždom. V tejto formácii kapela vydala úspešne prijaté albumy (Aven Bachtale!,  Šunen Savore). Kelarová a Dužda radi vo svojej skupine spájajú zdanlivo nespojiteľné: profesionálov, amatérov a rôzne hudobné žánre. Rovnaký elán venuje I. Kelarová talentovaným rómskym deťom a mládeži, ktoré podporuje v ich hudobnej a speváckej tvorbe prostredníctvom združenia Miret.

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

deadline pre prihlásenie: 30. 09. 2023

viac informácií: info@konvergencie.sk

partneri

Vzdelávacie aktivity o.z. Konvergencie sú realizované s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP. 
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

www.eeagrants.sk

Medzinárodné majstrovské kurzy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Partnerom je aj Smolenický zámok a Slovenská akadémia vied.

Ďakujeme aj ďalším partnerom a mediálnym partnerom.