Poďte si vyspievať emócie, otvoriť vaše srdcia a dať priechod vašej prirodzenej schopnosti spievať spontánne a nahlas!

25. – 26. 10. 2023

v čarovnom prostredí zámku v Smoleniciach

** mimoriadne last-minute miesta - 10 účastníkov len za 100 EUR (len pre študentov stredných a vysokých umeleckých škôl) **

Odbúrať strach a zlozvyky, nadýchnuť sa a spievať 

Poď si vyspievať emócie s Idou Kelarovou do čarovného prostredia zámku v Smoleniciach!

Myslíte si, že neviete spievať? VIETE! Spievať vie každý, je to prirodzená ľudská schopnosť.

My sme sa o tom s Idou a vyše 25 účastníkmi presvedčili už minulý rok v v Košiciach.

Preto sme pripravili dvojdňový workshop, ktorý je pre každého, kto potrebuje čas pre seba –  na nádych, na emócie, na vnútornú radosť – bez ohľadu na jeho skúsenosti so spevom.

Podujatie je pre každého – neskúsených a hanblivých, ale i spevákov-profesionálov. 

Otváranie a objavovanie ľudského hlasu s Idou Kelarovou nie je o dosiahnutí technickej dokonalosti – nie je to snaha ako krajšie, silnejšie a lepšie spievať.

Workshop je otvorený pre každého, kto má chuť prejsť cez neskutočnú silu predsudkov, zvykov, zlozvykov a hlavne strachom, ktorý nám bráni v tom, nadýchnuť sa, otvoriť sa a spievať. Ida spolu so svojím manželom Deziderom Duždom prostredníctvom emotívnych rómskych piesní vytvára priestor všetkým bez rozdielu.

Spravte si čas pre seba a svoje srdce a poďte si zaspievať do Smoleníc!

lektori

Ida KELAROVÁ CZ, spev
Desidrius DUŽDA CZ, klávesy, spev

 

kedy a kde

25. – 26. 10. 2023

Smolenický zámok
len 80 km od Bratislavy (https://smolenickyzamok.sav.sk)

pre koho

kurz Idy Kelarovej pre každého, kto sa chce naučiť spievať (študenti umeleckých skôl aj všeobecná verejnosť), pre každého, kto sa chce zbaviť trémy a nezdravej sebakritiky

pre každého, kto má chuť prejsť cez neskutočnú silu predsudkov, zvykov, zlozvykov a hlavne strachom, ktorý nám bráni v tom, nadýchnuť sa, otvoriť sa a spievať. Ida spolu so svojím manželom Deziderom Duždom a mladými pomocníkmi prostredníctvom emotívnych rómskych piesní vytvára priestor všetkým bez rozdielu.

 

 

cena 

Celková cena kurzu vrátane poplatku za kurz, stravy (plná penzia), ubytovania a občerstvenia – 2 DNI: 

295 EUR – cena s jednolôžkovou izbou 
260 EUR – cena s dvojlôžkovou izbou 
245 EUR – cena s trojlôžkovou izbou 
200 EUR – cena študent alebo dieťa 15 – 18 rokov * študentská cena platí pre všetkých študentov stredných a vysokých škôl 
100 EUR – ** mimoriadne last-minute miesta pre študentov stredných a vysokých umeleckých škôl – len 10 účastníkov **

Pozn.: Ubytovanie i strava sú zabezpečené priamo na Smolenickom zámku. Pre účastníkov bude k dispozícii v prípade potreby aj špeciálna strava.

 

harmonogram 

25.10. 2023, streda
10.00 – 10.45 – príchod, registrácia, občertsvenie
11.00 – 14.00 – workshop 1
spoločný obed
15.00 – 18.00 – workshop 2
večera, spoločný alebo individuálny program

26.10. 2023, štvrtok
raňajky
11.00 – 14.00 – workshop 1
spoločný obed
15.00 – 18.00 – workshop 2
18.00 – záverečné verejné vystúpenie účastníkov workshopu
večera, odchod

 

miesto konania

Smolenický zámok, len 80 km od Bratislavy (https://smolenickyzamok.sav.sk)

 

materiály na workshop

dostanete od nás pri registrácii

linky

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

Filozofia Idy Kelarovej

Previous slide
Next slide

„Rómska hudba a kultúra sú živé. Piesne sprevádzajú človeka celým jeho životom. Rómske piesne majú kúzelnú moc. Sú skvostom rómskej kultúry. Prejavuje sa v nich srdce, duša a povaha človeka, celého ľudu.“ (I. Kelarová)

Neprehliadnuteľná osobnosť európskej hudobnej scény. I. Kelarová študovala na Janáčkovom Konzervatóriu v Brne hru na violončele a klavíri. Po štúdiu získala cenné skúsenosti ako herečka a speváčka v Divadle na provázku v Brne. I. Kelarová verí, že hudba je tu preto, aby nám pomohla zahojiť každodenné rany na duši. Je to práve ona, ktorá dokáže v človeku vzbudiť svojim spevom silné emócie. V jej duši sa snúbi spontánna tvorivá sila, intenzívna rómska láska (po otcovi), hlboký zmysel pre kultúrne dedičstvo a cieľavedomá pracovitosť zdedená z českej polovice rodiny (po mame). Speváčka, muzikantka, zbormajsterka, hudobná aranžérka a producentka vychádza vo svojej hudobnej praxi zo skúseností, ktoré získala vďaka svojmu pôsobeniu vo Veľkej Británii, Dánsku a Nórsku, kde do roku 1994 žila. V roku 1995 sa vrátila do Česka a založila unikátnu Medzinárodnú školu pre ľudský hlas (International School fo Human Voice). I. Kelarová vo svojej škole jedinečným spôsobom kultivuje spev svojich študentov a účastníkov seminárov. Je presvedčená, že každý človek má mať možnosť prejaviť svoj hlas v jeho prirodzenej podobe. Stačí sa len zbaviť ostychu a predsudkov. Ako sama hovorí:              „… život je predsa tiež plný rôznych tónov“. V súčasnosti I. Kelarová pôsobí v hudobnej skupine Jazz Famelija, ktorú vedie spoločne so svojim mužom Deziderom „Dežom“ Duždom. V tejto formácii kapela vydala úspešne prijaté albumy (Aven Bachtale!,  Šunen Savore). Kelarová a Dužda radi vo svojej skupine spájajú zdanlivo nespojiteľné: profesionálov, amatérov a rôzne hudobné žánre. Rovnaký elán venuje I. Kelarová talentovaným rómskym deťom a mládeži, ktoré podporuje v ich hudobnej a speváckej tvorbe prostredníctvom združenia Miret.

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

deadline pre prihlásenie: 15. 10. 2023

viac informácií: info@konvergencie.sk

partneri

Vzdelávacie aktivity o.z. Konvergencie sú realizované s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP. 
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

www.eeagrants.sk

Medzinárodné majstrovské kurzy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Partnerom je aj Smolenický zámok a Slovenská akadémia vied.

Ďakujeme aj ďalším partnerom a mediálnym partnerom.