Konvergenčný tím

Ak sa chcete spojiť s kýmkoľvek z nás, napíšte nám na info@konvergencie alebo cez Facebook Messenger

Jozef Lupták

riaditeľ festivalu
Srdce festivalu vo všetkých významoch tohto slova. Jeho meno je synonymom pulzujúceho života komornej hudby v rôznych mestách Slovenska. Starostlivý violončelista dopraje svojmu violončelu cestovanie po Európe, Amerike, či Novom Zélande, aj wellness pobyty na Majstrovských kurzoch na Slovensku, či v Taliansku. Popri hudobných cestách celoročne pracuje na festivale a jeho srdečný prístup láskavo plní Konvergencie tou najlepšou človečinou.

Lea Majerčáková

hlavná manažérka
Neuveriteľne schopná a praktická výkonná sila, ktorá svojimi nápadmi a ich realizáciou neúnavne ohuruje. Už mnohí sa pokúsili pomenovať, čo z nej robí tú najorganizovanejšiu manažérku s takým fantastickým ťahom na bránku s takmer nulovou šancou nedotiahnutia strely do víťazného cieľa, no zatiaľ sa to nikomu nepodarilo dostatočne presne vystihnúť. Pretože myslieť na všetko, prekrásne vychovávať dvoch malých synov a žiariť kam vstúpi, to vie len legenda, akou Lea je.

Andrej Šuba

dramaturg
Muzikológ, výborný odborník, ktorý píše pútavé, no najmä výstižné texty. A dokonca z času na čas aj načas. Má však aj mnoho ďalších, praktických spôsobov využitia ako napríklad moderovanie tlačových konferencií, či uvádzanie Predkoncertných rozhovorov o hudbe. Po večeroch skladá miesto puzzle festivalovú dramaturgiu a opakovane si plní sny uvádzaním projektov svetovej hudobnej špičky v domácom revíre.

Zuzana Číčelová

grafička
Keď vidíte Konvergencie, je to vďaka Zuzke. Všetky okom viditeľné vizuály prešli jej rukami. Pracuje pilne ako včielka a jej bystrý orlí zrak schováva za neuveriteľne jemný pohľad. Pokora a nasadenie s akými pracuje sú odzbrojujúce a každá komunikácia s ňou je veľkou radosťou. A ako ukázali posledné roky, stáva sa grafickou ikonou hodnou nasledovania. Vo voľnom čase rada chodí na koncerty a lepí písmenká Konvergencií na vybrané pódiá.

mária hejtmánková

pr manažérka
S konvergenčným tímom prežila už dva festivaly. Rada roky komunikuje s médiami a vysvetľuje im prečo je program, ktorý kultúrna scéna produkuje taký výnimočný a úžasný. Majka sa zároveň dokáže pre projekt nadchnúť do hĺbky a jej nákazlivá radostná energia posúva všetky zásadné a podstatné informácie novinárom aj s vlnou nadšenia a lásky k špičkovému umeniu.

Ivica Horáková

produkcia a podcasterka
Zabezpečuje flexibilne a promptne hladký prevoz, prichýlenie, pohodu a komfort umelcov v ich prechodnej konvergenčnej rodine. Najradšej pracuje v tíme a úplne najšťastnejšia je, keď je užitočná. Neustále hľadá hranicu medzi humorom a životom a veľmi často ju nevie nájsť. Zbytočne si hlavu neláme, pretože vie, že odpoveďou na všetko je dobre vypracovaná tabuľka. A keďže rada dobre pracuje, v organizačných prehľadných tabuľkách je svetová a naša.

Ivana Schwarz

pr manažérka a produkcia kurzov
Promo festivalu je jej parketou, komunikácia s médiami a partnermi je jej silnou stránkou, rovnako ako produkčné šikovnosti, ktorými festival obohacuje. Tajomstvo šťastného života je ukryté vo vzťahoch, preto jej kontakty a radostné stretnutia zapĺňajú kalendár. Nenechajte sa zmiasť temným priezviskom, ak sa vám ju nepodarí rozosmiať, prichádzate o veľa, krajší úsmev nenájdete, aj keď toho času ho venuje najmä svojmu bábätku.

Ema Lucká

produkcia a produktoví partneri
Typická multifunkčná žena, ktorých je vo svete ako šafranu. Produkčne rozhľadená tatranka s optimistickým prístupom k tragickým scenárom vyrieši každý problém a prinesie vejár zaujímavých alternatív a riešení. Perfektne koordinuje neskoordinovateľné ľudské sily a v nestráženej chvíli dokonca skultúrňuje účinkujúcim šatne a zabezpečí teplú večeru celému tímu na počkanie. Navyše, Ema je už aj mama.

rút cimermanová

produkčná spojka v banskej bystrici
Už je to niekoľko rokov, čo sa rozhodla svoj život orientovať do Banskej Bystrice, preto musia tíšiť divákov šuchotajúcich cukríkmi počas koncertu ostatní členovia teamu, no ak máte talent hodný rozvoja, iste s Rút do kontaktu prídete. Aj naďalej nám totiž ochotne pomáha pri organizácii našich podujatí.

Alžbeta Lapšanská

produkcia
Betka je najnovšou posilou konvergenčného tímu a od prvej chvíle sa svojich úloh zdedených od mamy Emy zhostila s istotou, ochotou a najmä vzácnou spoľahlivosťou. Dôsledne a dôkladne kladne vybavuje všetky produkčné nástrahy a s ladnosťou vyniká prehľadnosťou v komunikácii s partnermi festivalu a členmi a členkami tímu.

Braňo Lelák

produkcia
V Braňovi sme našli od dobrovoľného pomocníka cez šikovného manipulanta až po plnohodnotného člena produkčného tímu človeka, ktorý k nám patrí. Na pódiu Konvergencií stál už nesmierne veľakrát a poznáte ho ako šikovného „muža v čiernom“, ktorý presne vie, kam patrí klavír a kam stojan. Konvergencie mu pomohli vytvoriť si vzťah ku káve a popri festivale je najmä výborným učiteľom na ZUŠ.

Juraj smeja

produkcia
"Turbi" je vynikajúci logista, pokojný predajca festivalového merchu a oddaný sťahovák. Kto neprenášal festival denne z miesta na miesto nepochopí, aká výzva to je. Konvergencie to chápu a sú mu za to hlboko vďačné.

Pavlína bulková

produkcia
Pavlína, jedna z najnovších posíl nášho tímu, je ako správna učiteľka vybavená trpezlivosťou, zvedavosťou a okrem toho aj šikovnosťou a širokým úsmevom. Prepisovanie textov a vypĺňanie tlačív je pre ňu po dni s 25 deťmi vítaným relaxom, rovnako ako prítomnosť na koncertoch či sprevádzanie zahraničných umelcov.

Naike škorecová

stážistka
Naike sa k nám nahlásila na vysokoškolskú stáž, ktorú pravidelne predlžuje a rozširuje do ďalšej spolupráce. My to vítame, pretože nám pomáha s agendou, ktorú nestíhame a pre Naike je to základ do jej budúceho života hudobnej manažérky.

náš dlhoročný technický tím “martin”:
martin kupčo, showservice – osvetlenie / martin čema, cobra sound – ozvučenie / martin michelčík, filma – kamery a streamy

celoročná podpora a spolupráca
naše rodiny, podpora / Dušan Godár, archív / dušan vávra, e-shop / john minahane, preklady / zsolt szabó, ladenie klavírov / a mnohí ďalší

náš dobrovoľnícky skalný tím
daniela ciesarová, nikoletta sahlin, natália verešová, julia roshko, alica sedláková, emma butler, eli luptáková, rachel grexová

//

ak sa k nám chcete pridať, ozvite sa nám na info@konvergencie.sk

Partneri