Hlasový workshop Idy Kelarovej

pre každého, kto chce zažiť silu a chuť spievať

2. – 4. 7. 2022 / Košice

Previous slide
Next slide

Odbúrať strach a zlozvyky, nadýchnuť sa a spievať 

Na tento hlasový workshop sa môže prihlásiť každý, kto cíti hlbokú potrebu zaspievať si. Idin spôsob otvárania a objavovania ľudského hlasu nie je vedený záujmom o dosiahnutie technickej dokonalosti. Nie je to snaha ako krajšie, silnejšie a lepšie spievať. Workshop je otvorený pre každého, kto má chuť prejsť cez neskutočnú silu predsudkov, zvykov, zlozvykov a hlavne strachu, ktorý nám bráni v tom, nadýchnuť sa, otvoriť sa a spievať. Každý má možnosť si na workshopoch zaspievať a inšpirovať sa jej  filozofiou. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť, poznanie tridsaťročnej intenzívnej práce s ľuďmi a ľudským hlasom, ktorým Ida zasvätila svoj život.

lektori

Ida KELAROVÁ CZ, spev
Desidrius DUŽDA CZ, klávesy, spev

 

kedy a kde

2. – 4. 7. 2022

Štátna filharmónia Košice / Malá sála

pre koho

kurz Idy Kelarovej pre každého, kto sa chce naučiť spievať (študenti umeleckých skôl aj všeobecná verejnosť), pre každého, kto sa chce zbaviť trémy a nezdravej sebakritiky

 

cena 

Ida KELAROVÁ “Každý umí zpívat” / 2. – 4. 7. 2022 / 2,5 dňa
– študenti umeleckých škôl: 80 EUR
– verejnosť: 150 EUR

 

 

harmonogram 

sobota 2. 7. 2022
17.00 – 17.45
REGISTRÁCIA
18.00 – 20.00
Dom umenia – Štátna filharmónia Košice, S4

nedeľa 3. 7. 2022
11.00 – 14.00
-prestávka-
16.00 – 18.00
Dom umenia – Štátna filharmónia Košice, Malá sála

pondelok 4. 7. 2022
10.00 – 14.00

Dom umenia – Štátna filharmónia Košice, Malá sála

 

miesto konania

Štátna filharmónia Košice, Moyzesova 66, Košice

 

materiály na workshop

dostanete od nás pri registrácii

 

pasívna účasť na majstrovských kurzoch

pre všetkých účastníkov hlasového workshopu s Idou Kelarovou dávame do pozornosti možnosť navštíviť majstrovské kurzy pre študentov hudby s renomovanými lektormi.

Sledovať lektorov pri výučbe priamo so žiakmi je veľmi inšpiratívna skúsenosť aj pre “neumelcov”.

Kurzy sa budú konať na Konzervatóriu Timonova 2, viac informácií o rozvrhu nájdete TU.

 

strava

Prihlásení účastníci majú možnosť objednať si spoločné stravovanie (obedy a večer) počas trvania kurzov. Informácie zasielame mailom.

linky

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

„Rómska hudba a kultúra sú živé. Piesne sprevádzajú človeka celým jeho životom. Rómske piesne majú kúzelnú moc. Sú skvostom rómskej kultúry. Prejavuje sa v nich srdce, duša a povaha človeka, celého ľudu.“ (I. Kelarová)

Neprehliadnuteľná osobnosť európskej hudobnej scény. I. Kelarová študovala na Janáčkovom Konzervatóriu v Brne hru na violončele a klavíri. Po štúdiu získala cenné skúsenosti ako herečka a speváčka v Divadle na provázku v Brne. I. Kelarová verí, že hudba je tu preto, aby nám pomohla zahojiť každodenné rany na duši. Je to práve ona, ktorá dokáže v človeku vzbudiť svojim spevom silné emócie. V jej duši sa snúbi spontánna tvorivá sila, intenzívna rómska láska (po otcovi), hlboký zmysel pre kultúrne dedičstvo a cieľavedomá pracovitosť zdedená z českej polovice rodiny (po mame). Speváčka, muzikantka, zbormajsterka, hudobná aranžérka a producentka vychádza vo svojej hudobnej praxi zo skúseností, ktoré získala vďaka svojmu pôsobeniu vo Veľkej Británii, Dánsku a Nórsku, kde do roku 1994 žila. V roku 1995 sa vrátila do Česka a založila unikátnu Medzinárodnú školu pre ľudský hlas (International School fo Human Voice). I. Kelarová vo svojej škole jedinečným spôsobom kultivuje spev svojich študentov a účastníkov seminárov. Je presvedčená, že každý človek má mať možnosť prejaviť svoj hlas v jeho prirodzenej podobe. Stačí sa len zbaviť ostychu a predsudkov. Ako sama hovorí:              „… život je predsa tiež plný rôznych tónov“. V súčasnosti I. Kelarová pôsobí v hudobnej skupine Jazz Famelija, ktorú vedie spoločne so svojim mužom Deziderom „Dežom“ Duždom. V tejto formácii kapela vydala úspešne prijaté albumy (Aven Bachtale!,  Šunen Savore). Kelarová a Dužda radi vo svojej skupine spájajú zdanlivo nespojiteľné: profesionálov, amatérov a rôzne hudobné žánre. Rovnaký elán venuje I. Kelarová talentovaným rómskym deťom a mládeži, ktoré podporuje v ich hudobnej a speváckej tvorbe prostredníctvom združenia Miret.

https://kelarova.com
https://www.facebook.com/kelarova

viac informácií: info@konvergencie.sk

partneri

Vzdelávacie aktivity o.z. Konvergencie sú realizované s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP. 
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

www.eeagrants.sk

Medzinárodné majstrovské kurzy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Partnermi sú aj Konzervatórium Timonova a Štátna filharmónia Košice.

Ďakujeme aj ďalším partnerom a mediálnym partnerom.