Vzhľadom k aktuálnym protipandemickým opatreniam, podujatie je zrušené. O prípadnom náhradnom termíne v novom roku vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie.

Majstrovský kurz a seminár s gitaristom Albertom Mesircom

Konvergencie pozývajú na majstrovský kurz & seminár s talianskym gitaristom Albertom Mesircom. Seminár ponesie názov: “Domenico Scarlatti a gitara”. Na kurz je možné prihlásiť sa ako aktívny hráč/ka alebo ako pasívny poslucháč/ka.

lektor

Alberto Mesirca (IT), gitara

kedy

  • 7. 12. 2021 / UTOROK / 10.00 – 14.00 

kde

  • Kalab, Zámocká 5, Bratislava

prihlásenie

  • je potrebné pre každého účastníka cez online formulár
  • do nedele 5. 12. 2021
  • Kapacita je obmedzená, odporúčame prihlásiť sa čím skôr.
  • účasť na kurzoch je bezplatná, pretože #posúvamehudbuďalej

covid-pravidlá

Seminár sa uskutoční v režime OP (očkovaní, prekonali ochorenie). Pri vstupe sa bude potrebné preukázať príslušným potvrdením a dodržiavať platné opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva SR. V prípade zhoršenej epidemiologickej situácie, ktorá by zamedzila realizácii vzdelávacích podujatí sa podujatie neuskutoční.

 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Vzdelávacie aktivity o.z. Konvergencie podporuje aj Nadácia mesta Bratislava

lektor

Alberto Mesirca (IT)

gitara

ukončil s vyznamenaním štúdium na Konzervatóriu Castelfranco Veneto (G. Volpato), kde od r. 2009 vyučuje. V štúdiách pokračoval v Kaseli (W. Lendle). Spolupracoval s umelcami ako D. Ashkenazy, V. Mendelssohn, D. Rowland, D. Nordio, A. Adorjan, M. Rummel, M. De Santi, M.Satto, so sláčikovými kvartetami Ardeo, Acies, Quartetto d’Archi di Venezia a so súbormi ChamberJam Europe and
Ex Novo Ensemble. Koncertoval a viedol majstrovské kurzy na Novom Zélande, v Austrálii (Beethovenov festival v Melbourne), i v USA (Guitar Foundation of America, Los Angeles). Vystúpil v prestížnych európskych sálach (Concertgebouw, Teatro La Fenice, Teatro Regio Parma, Kunsthalle Wien), na festivaloch ako ChamberJam (Düsseldorf), KammermusikTage (Osnabrück) a Kuhmo (Fínsko), kde premiéroval diela G. Kurtága a L. Brouwera. S M. Ribotom nahral kompletné gitarové dielo haitského skladateľa Frantza Casséusa, na konte má tiež kritikou vysoko cenené CD British Guitar Music. Okrem koncertnej činnosti sa podieľal na digitalizácii hudobného archívu Beyazit Library v tureckom Istanbule a na vydaní neznámych skladieb Francesca da Milano (spolu s H. Smithom a F. Pavanom). V r. 2020 získal cenu časopisu Gramophone za dramaturgiu albumu Chaconne s H. Ticciatim a Ensemble O/Modernt. (www.albertomesirca.com)

Partneri