Majstrovský kurz / Paolo Andriotti (IT)

21/09/2023

Bratislava

Pozývame vás na majstrovský kurz s významným talianskym violončelistom Paolom Andriottim, ktorý v súčasnosti zastáva post profesorom na konzervatóriu Umberta Giordana vo Foggii a vyučuje aj na Fiesole School of Music. Príďte si zdokonaliť svoju hru a naučiť sa niečo nové! Na majstrovský kurz sa môžete prihlásiť zadarmo.

kedy a kde

  • 21. 9. 2023 / ŠTVRTOK / 9:00 – 12:00

  • Štátne Konzervatórium / Tolstého 11, Bratislava / miestnosť bude upresnená

pre koho

  • Majstrovský kurz je určený pre študentov umeleckých škôl – Konzervatórií a hudobných akadémií, ale aj verejnosti (pasívna účasť). 

  • Počet aktívnych účastníkov: max. 3 
  •  
    Je potrebné si zabezpečiť vlastných korepetítorov.
  • Počet pasívnych účastníkov: obmedzený kapacitou sály

prihlásenie 

  • prihlásenie pre aktívnych aj pasívnych participantov je potrebné cez online formulár do 15. 9. 2023
  • Účasť je bezplatná vďaka podpore partnerov, pretože #posúvamehudbuďalej
 

lektor

Paolo ANDRIOTTI (IT)

violončelo

vyštudoval kompozíciu u P. Rotiliho a D. Braviho. V súčasnosti je profesorom na konzervatóriu Umberta Giordana vo Foggii a vyučuje aj na Fiesole Music School. Hneď niekoľkokrát uviedol kompletné Bachove suity a v komorných zoskupeniach spolupracoval s interpretmi ako C. M. Parazzoli, M. Rogliano, G. Rovighi, D. Shwarzberg, M. Ferrati, M. Fiorini, M Fiorentini, V. Bolognese, C. Boccadoro, L. Bacalov, M. Brunello, R. Mallozzi, A. Bielow, D. Rowland. Bol hlavným violončelistom Vittorio Emanuele Theater Orchestra v Messine a spolupracoval tiež s rôznymi orchestrami vrátane Fondazione Arena di Verona, Lazio Regional Orchestra, Orchestra of the Teatro Massimo Bellini v Katánii, Haydn Orchestra v Trente a Bolzane. S Enniom Morriconem spolupracoval na jeho posledných koncertoch. V oblasti filmovej hudby spolupracoval s držiteľmi Oscara (L. Bacalov, E. Morricone and N. Piovani), podielal sa na vzniku filmových soundtrackov (The Talent of the Calabrone, Padrenostro, La Fuggitiva, Mina Settembre). Aktívne sa venuje aj súčasnej hudbe. Spolupracuje s Algoritmo ensemble, Freon a PMCE. S Patriziom Paolettim spolupracuje na predstaveniach, ktoré kombinujú hudbu, tanec, literatúru. Hrá na violončele z roku 1850 od Eugenia Galeazziho.

prihlasovanie do: 15. 9. 2023

viac informácií: info@konvergencie.sk

partneri

Medzinárodné majstrovské kurzy sú realizované s podporou Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP. 
Spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

www.eeagrants.sk

Festival Konvergencie 2023 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Partnerom Majstrovského kurzu je Štátne Konzervatórium Bratislava.

Ďakujeme aj ďalším partnerom a mediálnym partnerom.